Blog

Direct Search zyskuje, mimo pandemii

Jeszcze kilka miesięcy temu każdy z nas zastanawiał się jaki będzie świat po pandemii. Dziś mimo, że nadal trwa, a restrykcje delikatnie poluzowano wraca i rynek pracy. A wraz z nim potrzeby. Nie tylko wśród kandydatów, ale także tych, którzy szukają tych odpowiednich. Jak wygląda dziś proces poszukiwawczy, czy działa tylko on-line? Na te inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Było źle, jest lepiej?

Marzec 2020 roku zapamiętamy jako początek czarnego scenariusza zwiastującego koniec wspólnych spotkań, imprez i zmianę obecnego stylu życia. Narodowy lock down sprawił, że wielu z nas przeszło w tryb homeoffice i na dobre poznało sformułowania call i teams. Dostawcy rozwiązań do wideokonferencji zyskali nie tylko popularność, ale również zasobny portfel. Branża szkoleniowa zaś… zastygła. Podobnie jak my. Okres wakacyjny był dla nas swoistym porządkowaniem tego, czego nie udało się zrealizować wcześniej. Był również idealnym czasem na zaplanowanie nowych rozwiązań w całkiem innej formie. Dziś obserwujemy zaskakujący trend powracających klientów, którzy chcą się szkolić – głównie offline.

Mimo, że wprowadziliśmy do naszej oferty warsztaty on-line zauważamy wśród klientów coraz częstszą chęć wspólnego szkolenia na miejscu i powrotu do standardowej formy. Sami wychodzimy z założenia, że tego typu spotkanie ma o wiele więcej wymiernych korzyści niż zwykły webinar, ale nie każda firma może sobie na to pozwolić. Przygotowaliśmy Prowadzących tak, by nawet na odległość byli w stanie przekazać wiedzę i nauczyć praktycznie odpowiednich sposobów rekrutacji w wymagających czasach.

Kandydat zwleka, HR czeka…

Był taki czas, że zwolnienia były nieuchronne. Dziś z perspektywy czasu zauważyliśmy, że niektóre firmy wykorzystały ten moment by odświeżyć nieco kadrę. Dziś więc… szukają nowych pracowników na podobne stanowiska. Pracy przybywa, na rynku występuje rotacja pracowników. To idealny moment by rozpocząć poszukiwania bo konkurencja nie śpi…

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń otwartych i na zamówienie z zakresu Direct Search – pora wyprzedzić innych i znaleźć w nowej formie idealnego kandydata.

21 września 2020 Aktualnosci
About edu90pl